Warsztaty

W ciągu roku organizujemy rozmaite warsztaty celem pozyskiwania funduszy. Zdarza się również, że osoby nie będące członkami Fundacji Entraide przekazują nam dochód uzyskany ze zorganizowanych przez siebie warsztatów.

Warsztaty, które my organizujemy : złote rączki Entraide

Każdego roku wolontariuszki Entraide tworzą grupy warsztatowe:

  •  atelier konfiturowe: Dzięki darowiznom owoców i warzyw, które otrzymuje Entraide, złote rączki organizują sesje produkcji konfitur, kompotów, zup i innych chutneys, które zostaną następnie sprzedane podczas kiermaszów Fundacji.  To też okazja dla niektórych ośrodków przez nas wspomaganych do wykonania i przekazania nam podobnych produktów, które zostaną sprzedane razem z naszymi.
  • atelier szycie, robótki na drutach, biżuteria…: Dzięki otrzymywanym darom i drobnym zakupom wolontariuszki szyją, tworzą rozmaite przedmioty, które są sprzedawane na kiermaszach Fundacji. Są to torby do tart, różnego rodzaju kosmetyczki i inne torebki, dekoracje gwiazdkowe i wielkanocne, bransoletki, korale, kolczyki, szaliki itp.

Warsztaty organizowane na rzecz Fundacja Entraide

Niektóre osoby organizują z własnej inicjatywy atelier, a cały z nich dochód oddają Fundacji.  Atelier takie jak  coaching, nauka makijażu, produkcja mydełek, produkcja bąbek gwiazdkowych, świeczników, popołudnia z bajkami Marie Contine, umożliwiły nam sfinansowanie wakacji dla dzieci, obiadów w szkołach na Kaszubach…Te warsztaty-niespodzianki są zawsze mile widziane…