Historia

W latach 90., Véronique Tavernier spotyka siostry w Lublinie i decyduje się, na okres swojego pobytu w Polsce,  przyjść im z pomocą. W 1995 roku Isabelle Perrin przejmuje, rozbudowuje i rozwija tę działalność; w ten sposób, w ramach Varsovie Accueil powstaje Entraide.
W tym okresie pomoc polega głównie na zbieraniu zabawek oraz ubrań i przekazywanie ich do różnych ośrodków.
Z czasem liczba ekspatriantów w Polsce wzrasta, tak jak i też ilość darów od osób prywatnych oraz od firm. Pole działania jak i też struktura Entraide się z czasem rozszerza I ostatecznie organizacja jest uznana jako fundacja pożytku publicznego.
Z powodów admistracyjnych Entraide jest oddzielona od Varsovie Accueil i
staje się Fundacją Entraide.
Od tego czasu dzięki kolejnym kierowniczkom (Anne de Castelnau, Virginie Labat, Dominique Michalak, Anne Charlotte Sion, Valérie Van Ophem, Anne Adam, Marie Anne Pikus-Jamry , Elżbieta Colombier, Valérie Dégas, Chantal Haquette, Magda Viatteau) oraz woluntariuszom, Fundacja Entraide się rozwija i co roku pomaga 19 różnym organizacjom wspierając wielu Polaków w potrzebie, w sierocińcach, w ośrodkach dla dzieci niepełnosprawnych, w ośrodkach dla samotnych matek, w centrach zajęć pozaszkolnych, w szkołach, w domach opieki dla osób starszych,  w centrach wsparcia dla imigrantów, w jadłodajniach dla bezdomnych. Wśród tych 19 ośrodków znajdują się między innymi Fundacja Chleb Życia, ATD Quart monde Polska i Fundacja Tęczowy Dom. Pomagamy im i wspieramy ich działalność.